Nem lehet élesen különválasztani termékeink funkcióit, mert mindannyian több rendeltetésnek is megfelelnek.
Az irodai termékeinknek nem a reklám értéke, hanem informáló hatása és kommunikációs lehetőségeik adják meg az értelmet.
Milyen kommunikáció létezik egy irodában?
- Alkalmazott az alkalmazottal,
- Alkalmazott az ügyfelekkel,
- Főnök az alkalmazottal,
- Főnök az ügyfelekkel
- Az iroda nevében tájékoztatás mindenki részére
Két- féle információ közlés van jelen az irodai munka során: a közvetett és a közvetlen.
Közvetett irodai kommunikációra pár példa
- Nevek kiírása az egyes irodák ajtaján,
- Tárgyaló
- Mosdó
- Konyha
- Öltöző,
- Recepció megjelölése, egy
- közlekedési útvonal, emelet beosztás, lift, - menekülő útvonal, parkolóház, stb. feliratának, piktogramjának kihelyezése.
Ezek a közvetett információk általában az idegeneknek, vagyis javarészt a hozzánk látogató ügyfeleknek és üzleti partnereknek lesznek segítségére, valamint az újonnan náluk dolgozóknak.
Közvetlen információ lesz az, amit egymással szóban is megbeszélnek a kollégák vagy az ügyfelekkel is akár, de tervekhez, kivitelezéshez mégis használnak olyan eszközöket, amik közösen látható felületet képeznek, mint például a felíró táblák, flip chart táblák.
Az irodai szegmens főleg szükségszerűségekből táplálkozik, a mi termékeink tartós alapanyagokból, a maximális kihasználhatóság érdekében készülnek, tehát egy beruházás évekre megoldja az irodai szükségleteket.
Mind- mind alapvető hétköznapi igényeket szolgálnak, fogasok, szemetesek, hamutartók, piktogramok és névtáblák egyaránt.